Nasz zestaw narzędzi - wsparcie w codziennej pracy

Jesteśmy nerdami, lubimy dobrze zaprojektowane oraz użyteczne narzędzia i aplikacje. Lubimy je testować i korzystać z nich w życiu codziennym. Oto nasz zestaw narzędzi.

Getting Things Done

Jeśli masz całą masę zadań do zrobienia i nie wiesz jak je uporządkować to tutaj z pewnością sprawdzą się wymienione narzędzia. Przerobiliśmy wiele zestawów do organizacji projektów i zadań. Przedstawiamy nasze ulubione:

OmniFocus pomoże w organizowaniu najbardziej wymagających projektów. Program posiada również wersje na Apple Watch i iPhone’a oraz iPada, dzięki temu masz dostęp do zadań z każdego urządzenia.

Things obecnie u nas na pierwszym miejscu wśród aplikacji tego typu. Mamy tutaj równowagę pomiędzy prostotą użytkowania a zaawansowaniem funkcji dla użytkowników. Z głównych zalet wskazać można: integrację z Apple Watch, aplikacją Kalendarz, Powiadomieniami itp., synchronizację z aplikacją na iPadzie oraz programem na macOS poprzez Things Cloud.

Gdzie notujemy?

Notatnik systemowy na macu. Natywna aplikacja, którą mamy na naszym Macu i na wszystkich naszych urządzeniach Apple. Bardzo prosta obsługa i bezproblemowa synchronizacja. Dla Tomka jest to obecnie najlepsza alternatywa dla Evernote (którego wcześniej dość długo korzystał) na iPhone’a i iPada, gdy Elephant postanowił ograniczyć korzystanie z urządzeń na swoich bezpłatnych kontach 😉

Obsidian ogromnym plusem aplikacji jest zastosowanie markdown. Dzięki temu każda notatka może w łatwy sposób być przeniesiona do innych programów, co pozwala na szybszą pracę z tekstem. Kolejną zaletą jest – Editor Syntax Highlight, czyli wtyczka do Obsidian. Wprowadza podświetlanie składni dla najpopularniejszych języków programowania do bloków kodu Obsidian, znacznie ułatwiając kodowanie i odczytywanie kodu w notatkach Obsidian.

Inne narzędzia

CleanShot X narzędzie do robienia screenshotów, nagrywania obrazu z komputera. Jest to narzędzie, które świetnie sprawdza się w naszej firmie. Wykorzystujemy je do nagrywania instrukcji dla klientów czy pracowników, gdy chcemy pokazać jak coś działa.

Raycast to alternatywa do Spotlight. Raycast jest doskonały w znajdowaniu rzeczy na komputerze Mac. Umożliwia integracje z innymi aplikacjami.

Short Menu skracacz linków. Bardzo łatwy w użyciu. Po uruchomieniu automatycznie pobierze adres URL ze schowka. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a następnie Short Menu skróci adres URL i automatycznie skopiuje krótki adres URL.

OmniDiskSweeper pozwala na wykrywanie dużych plików i katalogów na dysku.