Jakie są wymagania na stanowisku mid developer?

Dokładne określenie różnic pomiędzy poszczególnymi stanowiskami w branży IT może się okazać dużym wyzwaniem. W tym artykule wyjaśnimy jakie wymagania powinny być stawiane programiście pracującemu na stanowisku Mid Level Developer.

Odpowiadamy na takie pytania – Jakie są oczekiwania wobec mid level developera? Czym różni się od Junior developera? Jakimi umiejętnościami powinien się wykazać developer, aby zyskać status „Mid”? 

Kiedy Junior staje się mid developerem?

W przypadku mida samodzielność to słowo klucz. Mid developer to osoba, która potrafi samodzielnie wykonywać zadania. Nie potrzebuje już takiego nadzoru, jak junior. W wielu firmach można spotykać się z podejściem, że awans na stanowisko mida zaczyna się po 2-3 latach. Tu jednak nie ma reguły. Wszystko zależy od wielu zróżnicowanych czynników, np. jak szybko się uczymy i zdobywamy doświadczenie, jakie projekty zrealizowaliśmy oraz z kim wcześniej pracowaliśmy.

Mid developer w Software House

Przez kilkanaście lat przeprowadziliśmy setki procesów rekrutacji w Coditive Software House. Czego oczekujemy na stanowisku Mid? W naszej firmie patrzymy z perspektywy pracy zespołowej, pracy nad projektami długofalowymi, dlatego wymagamy od developerów, aby zwracali uwagę na poprawną architekturę kodu oraz trzymali się wzorców projektowych. Dobry Mid potrafi dopasować się do firmy, jej kultury organizacyjnej i całego zespołu współpracowników.

Jakie są oczekiwania wobec mid level developera ?

Bardzo ważna jest umiejętność szacowania czasu poświęconego na konkretne zadanie. Osoba na tym stanowisku potrafi tworzyć estymacje projektów. Kolejną cenioną cechą jest dobra organizacja pracy, ponieważ często realizujemy równolegle kilka projektów.

Podsumowując Mid developer cechuje się dużą samodzielnością, potrafi sprawnie posługiwać się technologiami i narzędziami, na których pracuje oraz rozumie cele biznesowego projektu.